HAKKIMIZDA

Okulda performans yönetimine inanıyoruz…

Milas Sınav Kolejinde, sosyal kulüplerin, proje çalışmalarının, multimedya sınıflarının, teknoloji laboratuvarlarının, sanat atölyelerinin kurulmasının bir amacı var. Öğrencilerimizin öğrenmeyi sevmelerini istiyoruz.

Öğretmen yeterlilikleri yüksek bir okul…

Akademik başarının anahtarının öğretmenlerin elinde olduğunu çok iyi biliyoruz. En iyi öğretmenleri ailemize katıyoruz. Öğrencilerimizde sosyal başarı ve akademik gelişimin mimarı olarak öğretmenlerimizin mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Toplam kalite yönetiminde uzman sertifikalı öğretmenler…

Hem MEB müfredatı, hem AB uyum süreci kriterleri ve hem de kendi fikirlerimizin harmanından oluşturduğumuz “Sınavlılık” bilinci, oldukça modern bir yapıya işaret eder. Çağdaş, Atatürk İlkelerine bağlı, demokratik bir ortamda ders veren, hem eğitimin hem de insan ilişkilerinin kalitesinin artırılabilmesi için çalışmalara katılmış öğretmenlerimiz “Toplam Kalite” kavramını öğrencilerine de aktarmakla görevlidir.

Öğrenci merkezli eğitim…

Salt tüketimi düşünen bireyler yetiştirmeyi değil, üretim gücünün ne kadar kutsal bir edim olduğunu anlatıyoruz. Dünyanın odağında değil ama paylaşmayı başarabilen gençler yetiştirmeye odaklanıyoruz. Her çocuk farklı ve özeldir. Başarı, bireysel iletişimi sağladıktan sonra zaten gelir.

Doğa ve spor ile iç içe eğitim…

Anaokulu, ilköğretim, lise eğitiminde dünya standartlarında modern yapılarda hijyen kalitesi oturmuş, sporun eğitimden ayrı düşünülmediği, yabancı diller konusunda uzman öğretmenlerin görev yaptığı bir dünya okulu oluşturduk. Milas’ın en mutlu çocukları ve gençleri için çaba harcamaya hazırız…