SINAV OKULLARI

GÖZÜ YÜKSEKLERDE OLANLAR  İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNDÜK

Yıl 1927. Ankara henüz küçük bir Anadolu kasabası görünümünde. Savaş yeni bitmiş yoksulluk had safhada. Açlık ve sefalet kol geziyor. Bu şartlar altında Gazi Mustafa Kemal Mimar Kemaleddin Bey’e şu anda Gazi Üniversitesi Rektörlüğü olarak kullanılan “İlk Muallim Mektebi” binasının projesini hazırlatıyor. İçinde bulunulan şartlardan hareketle projeye, kapsamından ve büyüklüğünden dolayı karşı çıkanlar oldu elbette. Ancak Atatürk, bu tür karşı çıkışlara, kararlı ve vizyoner lider öngörüsüyle tarihi cevabını verdi: “Milletimiz büyüktür, büyük düşünün.”

20 yılı aşkın bir eğitim birikimine sahip Sınav Eğitim Kurumları kurulduğu günden itibaren işini çok ciddiye aldı, hedefini hep yüksek tuttu.

Kısa sürede dershane ve kurslarıyla yurt çapında eğitim zinciri kurdu. Seçkin kadrosu, nitelikli yayınları, etkin ders ve başarı takibiyle herkesin güvenini kazandı. Eğitimdeki yüksek başarı ve performansından dolayı yıllarca üst üste vergi rekortmeni oldu. Başarısı birçok saygın kuruluş tarafından ödüllendirildi.

Sınav Eğitim Kurumları olarak Sınav Koleji için de hedefimizi büyük tutarak, Atatürk’ün tarihi sözünde ifadesini bulan “büyük milletimize” yakışır nitelikte fiziki yapısı, yüksek teknolojisi ve çağdaş eğitim anlayışıyla uluslararası standartlarda bir okul kurduk.

Amacımız; yeniliğe açık, akademik eğitimin yanında etkin yabancı dil öğretiminin yapıldığı; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle zenginleştirilmiş programıyla, hem öz değerlerimize bağlı hem de evrensel normları benimseyen ufku geniş, özgüveni yüksek, “dünya vatandaşı” seçkin bireyler yetiştirmektir.

Bu amaç doğrultusunda çalışan Sınav Koleji’ne çocuklarımız her gün severek, isteyerek, keyifle gelmekte; derslerini yaparak, yaşayarak, zevkle öğrenmektedirler.

Bugünün mutlu ve başarılı çocuklarının, yarının üretken ve saygın bireyleri olacağına inancımız tamdır.

Metin ÖZER            

Yönetim Kurulu Başkanı