Written by admin on Ağustos 29, 2020 in Haberlerimiz

Milas Sınav’dan rekor başarı. 2020 YKS yerleştirme sonuçlarında Milas Sınav fark yarattı. Bu yıl yapılan sınavda Milas’ta tüm alanlarda üstün dereceler elde eden Milas sınav öğrencileri tercihlerini yaptı ve Milas Sınav tüm okullara göre başarı farkını ortaya koydu.

Toplamda 7 devlet tıp puanlı öğrencinin 4 tanesi devlet üniversitelerinin tıp fakültelerine yerleşirken diğer öğrenciler Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğine, bununla birlikte 4 öğrenci devlet üniversitelerinin hukuk fakültelerine, 1 öğrenci Ege Üniversitesi Psikoloji, 1 öğrenci Diş Hekimliğine toplamda 148 öğrenci Türkiye’nin seçkin üniversitelerinin mimarlık, mühendislik, sağlık bilimleri, eğitim bilimleri, veterinerlik, siyaset bilimi gibi fakültelere yerleşti.
Başarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sınav Eğitim Kurumları Müdürü Ahmet Temizer, hem Sınav Anadolu Lisesi hem de Sınav Kursunun farkıyla tüm öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin fedakârlıkla çalışarak bu başarıyı elde ettiklerini söyledi.Bu zorlu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi ileten Temizer, eğitim sektörünün 27 yıldır amiral gemisi olarak Milas’a hizmet veren Sınav Eğitim Kurumlarının kurucularına öğretmenlerine ve tüm ekibe teşekkür etti.